Edukacinis užsiėmimas

Tai vienkartinis  užsiėmimas, kuriame drauge mokysimės net tik kaip bendrauti su šunimis, bet ir sportuoti, pažinti, suvokti skirtumus, pamatyti panašumus, atsakomybės, komandinio darbo ir daug kitų dalykų. Aptarsime saugų ir tinkamą elgesį su gyvūnais, žmogaus bei šuns panašumus ir skirtumus, šunų kūno kalbos ypatumus. Kodėl šunys kartais įkanda žmogui ir kaip to išvengti. Pasakosime, klausime, diskutuosime. Tarpuose žaisime komandinius kontaktinius žaidimus su šuneliais. Užsiėmimo pobūdis pritaikomas bet kokio amžiaus vaikams ir paaugliams. Su mažesniaisiais kiek daugiau žaidžiame, su vyresniaisiais daugiau kalbame. Keturkojai specialiai apmokyti modeliai leis vaikams pasitikrinti gautas žinias gyvai. Ikimokyklinukams ir pirmokams siūlome įtraukti skaitymo šuneliui epizodą, kuomet kiekvienas vaikas paskaito mūsų atsineštą arba mokytojos paruoštą tekstą, papasakojame apie skaitymo šuniui naudą formuojant pozityvų vaiko požiūrį į skaitymą. Vyresniesiems siūlome galimybę individualizuoti užsiėmimą, pritaikyti atskirai klasei, jei vaikai jau yra išklausę saugaus elgesio pagrindus. Tuomet galima kalbėtis apie veislių paskirtį ir paskirties kintamumą, žmogaus atsakomybę, sveikos gyvensenos, sporto, mitybos, mokymosi svarbą ir daugybę kitų tuo metu aktualių dalykų, tik apie tai reikia sutarti iš anksto.

Užsiėmimo trukmė 45 minutės, darželinukams 30 minučių. Keliaujame po visą Lietuvą. Kaina klasei 50 eurų, už Kauno rajono ribų prisideda kelionės išlaidos.

Skaitymas šuniui

Skaitymas šuniui yra labai seniai pasaulyje pritaikoma kaniterapijos šaka. Atlikta daug tyrimų, kurie vienbalsiai patvirtino skaitymo  šuniui naudą lavinant vaikų skaitymo įgūdžius. Ramaus, dėmesingo šuns buvimas sumažina streso požymius labiau nei suaugusio žmogaus buvimas ir net labiau nei palaikančio draugo buvimas, kuomet vaikas skaito balsu. Šuo neteisia, netaiso, jis priima besąlygiškai ir visada klauso, visada džiaugiasi dėl to, kad vaikas jam skaito.

Tinka įvairaus amžiaus skaitytojams – nuo raidelių jungimo į žodžius proceso žaidimo metu iki užsienio kalbos tarimo lavinimo ar ruošimosi kalbos įskaitai.

Tikslai yra:

  •  pamėgti skaitymo procesą, kuomet jis tik prasideda;
  • arba „reabilituoti“, kai pradžia nebuvo sėkminga arba nesudomina;
  • užsiimti mėgstama veikla – skaitymu – su šauniais keturkojais klausytojais;
  • didinti pasitikėjimą savimi;
  • išmokti tinkamai saugiai bendrauti su šuneliais, dresūros pagrindų.

Užsiėmimas susideda iš dviejų dalių. Pirma vaikai iš eilės skaito šuneliui ar šuneliams savo atsineštas arba jiems specialiai paruoštas knygas. Tada pažaidžiama su šuneliais. Dirbama mišraus amžiaus grupėse, iki 4 vaikų grupėje arba individualiai.

Skaitymas su specialiųjų poreikių moksleiviais

“Vilko daina” kartu su “Stebuklingais draugais” 2019 metais pradėjo ir 2020 metais tęsia projektą, kurio metu galima dovanoti užsiėmimą specialiųjų poreikių moksleiviui, projekte dalyvauja dvi Kauno mokyklos.

Dažnai šuo yra itin stiprus motyvatorius šiems ypatingiems vaikams stengtis pažinti raideles, jas jungti į skiemenis, o toliau į žodžius. Kiekvienas žmogus išgyvena tą laikotarpį, ir dažniausiai neprisimena, kaip būna sunku iki momento, kuomet ženklai pasidaro žodžiai, kurie pasakoja istorijas, nuotykius, arba tiesiog patvirtina, kad tai pieno kaina, o tam tikro numerio autobusas veža į stotį… Jau 8 metus stebime šiuos virsmus, bendraujame su tėvais, pedagogais, girdime jų istorijas ir gyvai matome, kaip tai veikia. Veikia ne tik tiesiogiai, bet ir skatina pasitikėjimą savimi, padeda nusiraminti, išsikalbėti. Kokios bėdos, paklausite. Visada vaikų yra daug daugiau nei galime neatlygintinai priimti patys, o ir patys sudėtingiausi atvejai, kaip taisyklė, būna tie, kuomet už vaikutį atsakingų asmenų padėtis yra itin sunki ir gebėjimas skaityti pasidaro prabangos įgūdis.

Besidominčius ir/arba norinčius prisidėti prie vaikų skaitymo, kviečiame kreiptis.

Klasės išleistuvės


Visiems atvykus, supažindiname su šuneliais, aptariame tinkamas bendravimo taisykles. Tada einame į trumpą žygį, vaikai išbando bėgimo su šunimi įrangą. Grįžus iš žygio, žaidžiamos klasės. Trumpai,  žaismingai ir visai kitaip mokomės lietuvių kalbos, matematikos, pasaulio pažinimo, fizinio ugdymo, muzikos, taip pat ir naujos kalbos. Įterpiami kontaktiniai žaidimai su šuneliais; individualūs su dresūros elementais ir komandiniai.

Programa priklausomai nuo dalyvių skaičiaus trunka apie 2 val. Visas laikas, skirtas Jūsų kompanijai pasibūti, pabendrauti, vaikams pažaisti savarankiškai  yra  3  valandos.

Užkandžiauti siūlome 20 žmonių atsisėsti sutalpinančioje pavėsinėje su stogu,  esant šaltesniam orui didelėje tipi stiliaus palapinėje su ugniakuru viduje. Kepiniams paruošta šašlykinė, ugniakuras ir malkos bei puodas troškiniui ar sriubai ant laužo virti  vienintelis prašymas po vaišių išsivežti šiukšles.
Kaina 17 eur/vaikui. Minimali suma  yra 250eur.
Vyksta darbo dienomis ir savaitgaliais. Jei atsitinka taip, kad tų 3 valandų nepakanka, oras geras ir kompanija šauni, tai papildomas laikas  kainuoja  +50 eur/valanda. Jaunimas tuo metu visiškoje tėvelių atsakomybėje. Savo gyvūnų vežtis negalima.

Kalėdinė programa

Programa vyksta sodyboje miške, apie 20 km už Kauno.

Atvykus visiems dalyviams, supažindiname su šuniukais. Aptarę tinkamo elgesio taisykles einame į 2 km žygį; jo metu  vaikai išbando bėgimo su šunimis įrangą – trosus su amortizatoriais, diržus.

Grįžusius pasitinka Kalėdų Senelis ir pakviečia į didelę palapinę su laužu viduje į dirbtuvėles. Jų metu vaikai su Senelio pagalba pasigamina atminimo dovaną (kartais magnetuką, kuriame Senelis “išdegina” vardą; kartais pakabuką, į kurį įdeda savo stebuklinga ranka užrašytą vaiko norą) … Po dirbtuvėlių palapinėje pasivaišinama arbata, galima turėti užkandžių net juos greitai pasišildyti, pasikepti ant laužo (dešrelės, zefyrai, obuoliai ir t.t.).

Po vaišių vyksta kontaktiniai žaidimai su šuneliais, mankštos tipo, su dresūros elementais.

Trukmė 2 valandos.

Kaina 17 eur/vaikui. Minimali suma 250 eur.